ترکیب کامل اعضای هیئت‌رئیسه کمیسیون‌های تخصصی مجلس+ گرایش فراکسیونی

ترکیب کامل اعضای هیئت‌رئیسه کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی در سال پایانی دوره دهم پارلمان مشخص شد.

ترکیب کامل اعضای هیئت‌رئیسه کمیسیون‌های تخصصی مجلس+ گرایش فراکسیونی

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، رئیس و اعضای هیئت‌رئیسه کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی در سال پایانی دوره دهم پارلمان با رأی اکثریت اعضای کمیسیون انتخاب شدند.

ترکیب جدید رئیس و اعضای هیئت‌رئیسه کمیسیون‌های تخصصی مجلس به شرح زیر است:

**کمیسیون اجتماعی:

نام و خانوادگیسمت در کمیسیونگرایش فراکسیونی
عبدالرضا عزیزیرئیسمستقلان ولایی
علی سارینایب رئیس اولامید(اصلاح‌طلبان)
محمد وحدتینایب رئیس دوممستقلان ولایی
ناهید تاج‌الدیندبیر اولامید(اصلاح‌طلبان)
روح‌الله بابایی‌صالحدبیر دومامید اصلاح‌طلبان)
جلیل مختار سخنگونمایندگان ولایی

**کمیسیون بهداشت و درمان:

نام و نام خانوادگیسمت در کمیسیونگرایش فراکسیونی
علی نوبخترئیس امید(اصلاح‌طلبان)
محمدحسین قربانینایب رئیس اولنمایندگان ولایی
سیدمرتضی خاتمینایب رئیس دومنمایندگان ولایی
منوچهر جمالیدبیر اولنمایندگان ولایی
احمد حمزهدبیر دومامید(اصلاح‌طلبان)
اکبر ترکیسخنگونمایندگان ولایی

**کمیسیون صنایع و معادن:

نام و نام خانوادگیسمت در کمیسیونگرایش فراکسیونی
عزیز اکبریانرئیس نمایندگان ولایی
فریدون احمدینایب رئیس اولنمایندگان ولایی
رضا علیزادهنایب رئیس دومنمایندگان ولایی
عبدالله رضیاندبیر اولنمایندگان ولایی
حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی‌کیادبیر دومنمایندگان ولایی
سعید باستانیسخنگومستقلان ولایی

**کمیسیون انرژی:

نام و نام خانوادگیسِمَت در کمیسیونگرایش فراکسیونی 
فریدون حسنوندرئیس نمایندگان ولایی
حسین امیری‌خامکانینایب رئیس اولامید(اصلاح‌طلبان)
عدل هاشمی‌پورنایب رئیس دوممستقلان ولایی
حجت‌الاسلام عبدالحمید خدریدبیر اولامید(اصلاح‌طلبان)
کوروش کرم‌پور دبیر دوممستقلان‌ولایی
سکینه الماسیسخنگوامید(اصلاح‌طلبان)

**کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات:

نام و نام خانوادگیسمت در کمیسیونگرایش فراکسیونی
غلامرضا تاجگردونرئیس امید(اصلاح‌طلبان)
جهانبخش محبی‌نیانایب رئیس اولمستقلان ولایی
هادی قوامینایب رئیس دومنمایندگان ولایی
علی قربانیدبیر اولامید(اصلاح‌طلبان)
محسن بیگلریدبیر دومنمایندگان ولایی
محمد خدابخشیسخنگومستقلان ولایی

**کمیسیون عمران:

نام و نام خانوادگیسمت در فراکسیونگرایش فراکسیونی
محمدرضا رضایی‌کوچیرئیس نمایندگان ولایی
سیداحسن علوینایب رئیس اولنمایندگان ولایی
ابوالفضل موسوی‌بیوکینایب رئیس دومامید(اصلاح‌طلبان)
علیم یارمحمدیدبیر اولامید(اصلاح‌طلبان)
حسین نیازآذریدبیر اولنمایندگان ولایی
صدیف بدریسخنگونمایندگان ولایی

**آموزش و تحقیقات:

نام و نام خانوادگیسمت در کمیسیونگرایش فراکسیونی
محمدمهدی زاهدیرئیس نمایندگان ولایی
محمود نگهبان سلامینایب رئیس اولنمایندگان ولایی
قاسم احمدی‌لاشکینایب رئیس دومنمایندگان ولایی
حجت‌الاسلام علیرضا سلیمیدبیر اولنمایندگان ولایی
فریده اولادقباددبیر دومامید(اصلاح‌طلبان)
سیدحمایت میرزادهسخنگوامید(اصلاح‌طلبان)

**کمیسیون اقتصادی:

نام و نام خانوادگیسمت در کمیسیونگرایش فراکسیونی
الیاس حضرتیرئیس امید(اصلاح‌طلبان)
احمد انارکی‌محمدینایب رئیس اولامید(اصلاح‌طلبان)
عامر کعبینایب رئیس دومنمایندگان ولایی
سیدتقی کبیریدبیر اولنمایندگان ولایی
علی اسماعیلیدبیر دوممستقلان ولایی
سیدحسن حسینی‌شاهرودیسخنگونمایندگان ولایی

**کمیسیون فرهنگی:

نام و نام خانوادگیسمت در کمیسیونگرایش فراکسیونی
جمشید جعفرپوررئیس نمایندگان ولایی
حجت‌الاسلام احمد سالکنایب رئیس اولنمایندگان ولایی
حجت‌الاسلام سیدصادق طباطبایی‌نژادنایب رئیس دومنمایندگان ولایی
حجت‌الاسلام احد آزادی‌خواهدبیر اولنمایندگان ولایی
علیرضا ابراهیمیدبیر دومامید(اصلاح‌طلبان)
فاطمه ذوالقدرسخنگوامید(اصلاح‌طلبان)

**کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی:

نام و نام خانوادگیسمت در کمیسیونگرایش فراکسیونی
احمدعلی کیخارئیس نمایندگان ولایی
عباس پاپی‌زادهنایب رئیس اولنمایندگان ولایی
رضا کریمینایب رئیس دومامید(اصلاح‌طلبان)
علی‌محمد شاعریدبیر اولنمایندگان ولایی
علی اکبری(نماینده شیراز)دبیر دومامید(اصلاح‌طلبان)
علی ابراهیمیسخنگومستقلان ولایی

**شوراها و امور داخلی کشور:

نام و نام خانوادگیسمت در کمیسیونگرایش فراکسیونی
محمدجواد کولیوندرئیس نمایندگان ولایی
بیت‌الله عبداللهینایب رئیس اولمستقلان ولایی
علی کاظمینایب رئیس دوممستقلان ولایی
پروانه مافیدبیر اولامید(اصلاح‌طلبان)
سهراب گیلانیدبیر دومنمایندگان ولایی
اصغر سلیمیسخنگونمایندگان ولایی

**حقوقی و قضایی:

نام و نام خانوادگیسمت در کمیسیونگرایش فراکسیونی
الهیار ملکشاهیرئیس نمایندگان ولایی
محمد کاظمینایب رئیس اولنمایندگان ولایی
یحیی کمالی‌پورنایب رئیس دومامید(اصلاح‌طلبان)
حسین رضازادهدبیر اولنمایندگان ولایی
جلیل رحیمی‌جهان‌آبادیدبیر دومامید(اصلاح‌طلبان)
حجت‌الاسلام حسن نوروزیسخنگونمایندگان ولایی

تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس:

نام و نام خانوادگیسمت در کمیسیونگرایش فراکسیونی
غلامرضا کاتب رئیس مستقلان ولایی
عباس پاپی‌‌زادهنایب رئیس اولنمایندگان ولایی
مهرداد لاهوتینایب رئیس دوممستقلان ولایی
محمد عزیزی دبیر اولمستقلان ولایی
علی اکبری(نماینده شیراز)دبیر دومامید(اصلاح‌طلبان)
عزت‌الله یوسفیان‌ملاسخنگومستقلان ولایی

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، تا لحظه تهیه این گزارش، اعضای هیئت‌رئیسه کمیسیون‌های امنیت ملی و اصل نود تعیین نشده‌اند، به طوری که تعیین رئیس و اعضای هیئت‌رئیسه کمیسیون امنیت ملی به هفته آینده موکول شده و طبق آیین‌نامه داخلی مجلس نیز، رئیس کمیسیون اصل نود می‌بایست با پیشنهاد اعضای کمیسیون به هیئت‌رئیسه و رأی اکثریت نمایندگان مجلس در صحن پارلمان انتخاب شود.

انتهای پیام/

واژه های کاربردی مرتبط
بیشتر بخوانید...
واژه های کاربردی مرتبط
پربیننده‌ترین اخبار سیاسی
مهمترین اخبار سیاسی
مهمترین اخبار تسنیم
پرواز خارجی
همراه اول
ایران مال