ترکیب جدید نمایندگان مجلس یازدهم/ ۲۸۴ نماینده تا ۱۴۰۰

ترکیب جدید نمایندگان مجلس یازدهم/ 284 نماینده تا 1400

با برگزاری انتخابات مرحله دوم مجلس یازدهم تکلیف ۱۰ کرسی دیگر مجلس مشخص شد، اما برای تکمیل شدن ۲۹۰ نماینده یازدهمین دوره مجلس باید تا انتخابات میان‌دوره‌ای سال ۱۴۰۰ صبر کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، انتخابات دوره دوم یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز از صبح روز جمعه (21 شهریورماه) در ده حوزه انتخابیه برگزار و 10 منتخب جدید مجلس کنونی انتخاب شدند.

پیش از این تکلیف 208 حوزه انتخابیه مجلس یازدهم در روز جمعه 2 اسفندماه 98 مشخص شده بود و با برگزاری انتخابات سراسری دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی 279 تن از مجلس نشینان انتخاب شدند و از آنجا که در انتخابات مجلس فرد منتخب باید حداقل 20 درصد از کل آراء را کسب کند، 11 کاندیدای انتخابات نتوانستند در این مرحله انتخاب شوند و انتخاب در این مناطق به دوم کشیده شد.

 

در انتخابات روز گذشته نیز به دلیل رد صلاحیت یکی از کاندیداهای حوزه انتخابیه میانه، انتخابات در این شهر برگزار نشد و انتخاب یکی از نمایندگان این شهر به انتخابات میان دوره ای سال 1400 موکول شد.

لازم به ذکر است که از آغاز به کار مجلس یازدهم تاکنون سه تن از نمایندگان مجلس از جمله فاطمه رهبر منتخب تهران، محمدعلی رمضانی دستک منتخب آستانه اشرفیه و عیسی جعفری نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ به علت کرونا درگذشتند و غلامرضا تاجرگردون منتخب مردم گچساران به دلیل رداعتبارنامه و سینا کمالخانی منتخب مردم تفرش، آشتیان و فراهان به دلیل ابطال مدرک تحصیلی از پوشیدن ردای نمایندگی مجلس یازدهم جا ماندند.

بنابراین انتخاب نمایندگان جایگزین برای آنها نیز در انتخابات میان دوره ای سال 1400 انجام خواهدشد.

بنابراین مجلس یازدهم باید تا نیمه سال آینده کار خود را با 284 نماینده مجلس ادامه دهد.

در این گزارش میتوانید مشخصات کامل 284 نماینده یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را به تفکیک استان‌ها ببینید.

* استان آذربایجان شرقی:

ردیفنام و نام خانوادگیحوزه انتخابیهگرایش
1مسعود پزشکیانتبریز،‌ آذرشهر و اسکواصلاح‌طلب
2احمد علیرضابیگیتبریز،‌ آذرشهر و اسکواصولگرا
3روح‌الله متفکرآزادتبریز،‌ آذرشهر و اسکواصولگرا
4سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینیتبریز،‌ آذرشهر و اسکواصولگرا
5محمدحسین فرهنگیتبریز،‌ آذرشهر و اسکواصولگرا
6علیرضا منادی سفیدانتبریز،‌ آذرشهر و اسکواصولگرا
7علی علیزادهمراغه و عجب شیراصولگرا
8معصومه پاشاییمرند و جلفااصولگرا
9مهدی اسماعیلیمیانهاصولگرا
10در انتخابات میان دوره‌ای انتخاب می‌شودمیانه-
11یوسف داوودیسرابمستقل
12شیخ رضا باقری بنابیبنابمستقل
13جعفر راستیشبستراصولگرا
14سیدعلی موسویملکاناصولگرا
15احمد محرم‌زاده یخ‌فروزاناهر و هریسمستقل
16حسین حاتمیکلیبر، خداآفرین و هورانداصولگرا
17غلامرضا نوری قزلجهبستان آباداصلاح طلب
18سیدحمزه امینی

هشترود و چاراویماق

مستقل
19الله‌وردی دهقانیورزقاناصلاح طلب

* استان آذربایجان غربی:

ردیفنام و نام خانوادگیحوزه انتخابیهگرایش
1سید سلمان ذاکرارومیهاصولگرا
2وحید جلال زادهارومیهاصولگرا
3روح الله حضرت پورارومیهاصولگرا
4انور حبیب‌زاده بوکانیبوکاناصولگرا
5کمال حسین‌پورپیرانشهر و سردشتاصولگرا
6عادل نجف‌زادهخوی و چایپارهاصلاح طلب
7یعقوب رضازادهسلماساصولگرا
8محمد علی‌پورماکو، چالدوران، پلدشت و شوطمستقل
9جلال محمودزادهمهابادمستقل
10مهدی عیسی‌زادهمیاندوآباصولگرا
11حسن همتیشاهین‌شهر و تکابمستقل
12علی زنجانی حسنلویینقده و اشنویهاصولگرا

* اردبیل:

ردیفنام و نام خانوادگیحوزه انتخابیهگرایش
1علی نیکزاداردبیل، نمین،‌ نیر و سرعیناصولگرا
2سیدکاظم موسویاردبیل، نمین،‌ نیر و سرعیناصولگرا
3صدیف بدریاردبیل، نمین،‌ نیر و سرعیناصولگرا
4عباس جهانگیرزادهپارس‌آباد و بیله‌سواراصلاح طلب
5ولی اسماعیلیگرمیاصولگرا
6محمود عباس‌زادهمشکین‌شهراصولگرا
7سیدغنی نظریخلخال و کوثراصولگرا

* اصفهان:

ردیفنام و نام خانوادگیحوزه انتخابیهگرایش
1امیرحسن بانکی‌پوراصفهاناصولگرا
2عباس مقتداییاصفهاناصولگرا
3مهدی طغیانیاصفهاناصولگرا
4حسین میرزاییاصفهاناصولگرا
5زهرا شیخیاصفهاناصولگرا
6سیدصادق طباطبایی‌نژاداردستاناصولگرا
7حسینعلی حاجی دلیگانی

شاهین‌شهر، میمه و برخوار

اصولگرا
8محمدتقی نقدعلیخمینی‌شهراصولگرا
9اصغر سلیمیسمیرممستقل
10سمیه محمودیشهرضا و دهاقانمستقل
11حسین محمد صالحی دارانیفریدن و فریدون‌شهرمستقل
12سیدناصر موسوی لارگانیفلاورجاناصولگرا
13سیدجواد ساداتی‌نژادکاشان و آران و بیدگلاصولگرا
14سیدمسعود خاتمیگلپایگان و خوانساراصولگرا
15حسین رجاییلنجانمستقل
16پروین صالحی مبارکهمبارکهاصولگرا
17الهام آزادنایین،‌ خور و بیابانکمستقل
18ابوالفضل ابوترابینجف‌آباد و تیران و کروناصولگرا
19رحمت‌الله فیروزی پوربادینطنز و قمصراصولگرا

* البرز: 

ردیفنام و نام خانوادگیحوزه انتخابیهگرایش
1مهدی عسگریکرج، اشتهارد و فردیساصولگرا
2علیرضا عباسیکرج، اشتهارد و فردیساصولگرا
3علی حدادیساوجبلاغ، نظرآباد و طالقاناصولگرا

* ایلام:

ردیفنام و نام خانوادگیحوزه انتخابیهگرایش
1علی‌اکبر بسطامیایلام، ایوان، شیروان، چرداول و مهراناصوبگرا
2سارا فلاحیایلام، ایوان، شیروان، چرداول و مهرانمستقل
3بهزاد علیزادهدهلران، دره‌شهر و آبداناناصولگرا

* بوشهر:

ردیفنام و نام خانوادگیحوزه انتخابیهگرایش
1عبدالکریم جمیریبوشهر، گناوه و دیلماصولگرا
2غلامحسین کرمیدشتی و تنگستاناصولگرا
3ابراهیم رضاییدشتستاناصولگرا
4موسی احمدیکنگان، دیر، جم و عسلویهاصولگرا

* تهران:

ردیفنام و نام خانوادگیحوزه انتخابیهگرایش
1محمدباقر قالیبافتهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیساصولگرا
2سیدمصطفی آقامیرسلیمتهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیساصولگرا
3

مرتضی آقاتهرانی

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیساصولگرا
4

الیاس نادران

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیساصولگرا
5سیدمحسن دهنویتهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیساصولگرا
6سیدمحمود نبویانتهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیساصولگرا
7محسن پیرهادیتهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیساصولگرا
8سیداحسان خاندوزیتهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیساصولگرا
9اقبال شاکریتهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیساصولگرا
10ابوالفضل عموییتهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیساصولگرا
11

مجتبی توانگر

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیساصولگرا
12بیژن نوباوه وطنتهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیساصولگرا
13روح الله ایزدخواهتهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیساصولگرا
14

احمد نادری

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیساصولگرا
15عبدالحسین روح الامین نجف آبادیتهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیساصولگرا
16

سید نظام‌الدین موسوی

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیساصولگرا
17زهره الهیانتهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیساصولگرا
18مالک شریعتی نیاسرتهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیساصولگرا
19مهدی شریفیانتهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیساصولگرا
20سیدرضا تقویتهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیساصولگرا
21سمیه رفیعیتهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیساصولگرا
22

سیدعلی یزدی خواه

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیساصولگرا
23

علی خضریان

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیساصولگرا
24

فاطمه قاسم پور

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیساصولگرا
25رضا تقی‌پور انوریتهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیساصولگرا
26مجتبی رضاخواهتهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیساصولگرا
27غلامحسین رضوانیتهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیساصولگرا
28

زهره سادات لاجوردی

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیساصولگرا
29عزت الله اکبری تالار پشتیتهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیساصولگرا
30در انتخابات میان دوره‌ای انتخاب می‌شودتهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس-
31فرهاد بشیریپاکدشتاصولگرا
32سیداحمد رسولی نژاددماوند و فیروزکوهاصولگرا
33حسن نوروزیبهارستان و رباط کریماصولگرا
34حسن حق وردیشهریار و قدس و ملارداصولگرا
35حسین نوش آبادیورامیناصولگرا

* چهارمحال و بختیاری:

ردیفنام و نام خانوادگیحوزه انتخابیهگرایش
1احمد راستینه هفت‌جانیشهرکرد، بن و ساماناصولگرا
2قدرت‌الله حمزه شلمزاریاردل، فارسان، کوهرنگ و کیاراصولگرا
3امیرقلی جعفری بروجنیبروجناصولگرا
4حسین بامیریلردگاناصولگرا

* خراسان جنوبی:

ردیفنام و نام خانوادگیحوزه انتخابیهگرایش
1حسین خسروی اسفزاربیرجند، درمیان، خوسفاصولگرا
2مصطفی نخعینهبندان و سربیشهاصولگرا
3سلمان اسحاقیقائناتاصولگرا
4مجید نصیراییفردوس، طبس، سرایان، بشرویهاصولگرا

* خراسان رضوی:

ردیفنام و نام خانوادگیحوزه انتخابیهگرایش
1فاطمه رحمانیمشهد و کلاتاصولگرا
2نصر‌الله پژمانفرمشهد و کلاتاصولگرا
3سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمیمشهد و کلاتاصولگرا
4محمدحسین حسین‌زاده بحرینیمشهد و کلاتاصولگرا
5جواد کریمی قدوسیمشهد و کلاتاصولگرا
6جلیل رحیمی جهان‌آبادیتربت‌جام، تایباد و باخرزاصلاح طلب
7محسن زنگنهتربت‌حیدریه، زاوه و مه‌ولاتاصولگرا
8حسین عباس‌زاده امامیچناران و بینالوداصولگرا
9اکبر احمدپورخواف و رشتخواراصولگرا
10حسن رزمیان مقدمدرگزاصولگرا
11علی‌اصغر عنابستانیسبزوار، جغتای و جویناصولگرا
12بهروز محبی نجم‌آبادیسبزوار، جغتای و جویناصولگرا
13سیداحسان قاضی‌زاده هاشمیفریمان و سرخس و احمدآباد و رضویهاصولگرا
14علی آذریقوچان و فاروجاصولگرا
15جوادنیک‌بینکاشمر و خلیل‌آباد و بردسکناصولگرا
16محمد صفایی دلوئیگناباد و بجستاناصولگرا
17احسان ارکانینیشابور و فیروزهاصولگرا
 هاجر چنارانینیشابور و فیروزهاصولگرا

* خراسان شمالی:

ردیفنام و نام خانوادگیحوزه انتخابیهگرایش
1محمد پاک‌مهربجنورد، مانه و سملقان‌، گرمه، جاجرم و راز و جرگلاناصولگرا
2محمد وحیدیبجنورد، مانه و سملقان‌، گرمه، جاجرم و راز و جرگلاناصولگرا
3امان‌الله حسین پوراسفرایناصولگرا
4علی جدیشیرواناصولگرا

* خوزستان:

ردیفنام و نام خانوادگیحوزه انتخابیه

گرایش

1سیدکریم حسینیاهواز، باوی، حمیدیه و کاروناصولگرا
2مجتبی یوسفیاهواز، باوی، حمیدیه و کاروناصولگرا
3شبیب جویریاهواز، باوی، حمیدیه و کاروناصولگرا
4سیدمحمد مولویآباداناصولگرا
5سیدمجتبی محفوظیآباداناصولگرا
6جلیل مختارآبادانمستقل
7فریدون حسنونداندیمشکاصولگرا
8عبدالله ایزدپناهایذه و باغملکاصولگرا
9

حبیب آقاجری

ماهشهر، امیدیه و هندیجاناصولگرا
10سیدلفته احمدنژادخرمشهراصولگرا
11

سیداحمد آوایی

دزفولمستقل
12قاسم ساعدیدشت آزادگان و هویزهاصولگرا
13ابراهیم متینیانرامهرمز و رامشیراصولگرا
14مجید ناصری‌نژادشادگاناصولگرا
15محمد کعب عمیرشوشمستقل
16سهراب گیلانیشوشتر و گتونداصولگرا
17علیرضا ورناصریمسجد سلیمان،‌ اندیکا،‌ لاری و هفتکلاصولگرا
18

محمدطلا مظلومی

بهبهان و آغاجاریاصولگرا

* زنجان: 

ردیفنام و نام خانوادگیحوزه انتخابیهگرایش
1مصطفی طاهریزنجان و طارماصولگرا
2شیخ مهدی باقریزنجان و طارماصولگرا
3حسن شجاعی علی‌آبادیابهر و خرمدرهاصولگرا
4سیدمرتضی خاتمیماهنشان، ایجرود،‌ بوغداکندی و قلتوقاصولگرا
5سیدالبرز حسینیخدابندهاصولگرا

* سمنان:

ردیفنام و نام خانوادگیحوزه انتخابیهگرایش
1عباس گلروسمنان و مهدیشهر و سرخهاصولگرا
2علی‌اکبر علیزاده برمیدامغاناصولگرا
3علی‌ اصغر خانیشاهروداصولگرا
4اردشیر مطهریگرمسار و آراداناصولگرا

* سیستان و بلوچستان:

ردیفنام و نام خانوادگیحوزه انتخابیه

گرایش

1حسینعلی شهریاریزاهداناصولگرا
2فداحسین مالکیزاهداناصولگرا
3عبدالناصر درخشانایرانشهر، سرباز و دلگاناصولگرا
4معین‌الدین سعیدیچابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقندمستقل
5اسماعیل حسین‌زهیخاش، میرجاوه،‌نصرت‌آباد و کورینمستقل
6محمد سرگزیزابل،‌ زهک،‌ هیرمند،‌ نیمروز و هاماناصولگرا
7حبیب‌الله دهمردهزابل،‌ زهک،‌ هیرمند،‌ نیمروز و هاماناصولگرا
8ملک فاضلیسراوان، سیب و سوران و مهرستانمستقل

* فارس: 

ردیفنام و نام خانوادگیحوزه انتخابیه

گرایش

1علیرضا پاک فطرتشیرازاصولگرا
2روح الله نجابتشیرازاصولگرا
3جعفر قادریشیرازاصولگرا
4ابراهیم عزیزیشیرازاصولگرا
5رحیم زارعآباده، بوانات و خرم‌بیداصولگرا
6علی‌اکبر علیزاده برمیاقلیداصولگرا
7فرهاد طهماسبینیریز و استهباناصولگرا
8محمدرضا رضایی کوچیجهرماصولگرا
9محمدجواد عسگریداراب و زرین‌دشتاصولگرا
10محسن علیزادهسپیداناصولگرا
11

عبدالعلی رحیمی مظفری

سروستان،‌خرامه و کواراصولگرا
12حجت‌الله فیروزیفسااصولگرا
13محمدمهدی فروردینفیروزآباد،‌ فراشبند، قیر و کارزیناصولگرا
14فریدون عباسیکازروناصولگرا
15حسین حسین‌زادهلارستان، خنج و گراشمستقل
16سیدموسی موسویلامرد و مهراصولگرا
17جلال رشیدی کوچیمرودشت و پاسارگاد و ارسنجاناصولگرا
18مجید انصاریممسنی و رستماصولگرا

* قزوین: 

ردیفنام و نام خانوادگیحوزه انتخابیهگرایش
1فاطمه محمد بیگیقزوین، البرز و آبیک اصولگرا
2لطف‌الله سیاه کلیقزوین، البرز و آبیکاصولگرا
3روح‌الله عباس‌پوربویین‌زهرا اصولگرا
4 رجب رحمانیتاکستاناصولگرا

* قم: 

ردیفنام و نام خانوادگیحوزه انتخابیهگرایش
1احمد امیرآبادی فراهانیقماصولگرا
2علیرضا زاکانیقماصولگرا
3مجتبی ذوالنوریقماصولگرا

* کردستان:

ردیفنام و نام خانوادگیحوزه انتخابیه

گرایش

1سید مهدی فرشادانسنندج،‌ دیواندره و کامیارانمستقل
2محسن فتحیسنندج،‌ دیواندره و کامیارانمستقل
3علی‌رضا زندیانبیجاراصولگرا
4بهزاد رحیمیسقز و بانه

اصولگرا

5پرویز اوسطیقروه و دهگلانمستقل
6شیوا قاسمی‌پورمریوان و سروآبادمستقل

* کرمان:

ردیفنام و نام خانوادگیحوزه انتخابیه

گرایش

1محمدرضا پورابراهیمی داورزنیکرمان و راوراصولگرا
2محمدمهدی زاهدیکرمان و راوراصولگرا
3صمدالله محمدیبافت،‌ راور و ارزوئیهاصولگرا
4موسی غضنفرآبادیبم،‌ ریگان، فهرج،‌نرماشیراصولگرا
5ذبیح الله اعظمی ساردوییجیرفت و عنبرآباداصلاح طلب
6حسین جلالیرفسنجان و اناراصولگرا
7عفت شریعتی کوهبنانیزرند و کوهبناناصولگرا
8شهباز حسن‌پور بیگلریسیرجان و بردسیرمستقل
9مصطفی رضاحسینی قطب‌آبادیشهربابکاصولگرا
10منصور شکراللهیکهنوج، منوجان، رودبار جنوب،‌قلعه‌گنج و فاریاباصولگرا

* کرمانشاه:

ردیفنام و نام خانوادگیحوزه انتخابیهگرایش
1عبدالرضا مصریکرمانشاهاصولگرا
2محمد رشیدیکرمانشاهاصولگرا
3ابراهیم عزیزیکرمانشاهاصولگرا
4مجتبی بخشی‌پوراسلام‌آباد غرب و دالاهواصولگرا
5آرش زره تن لهونیپاوهاصلاح‌طلب
6

سیدجواد حسینی‌کیا

سنقر و کلیاییاصولگرا
7شهریار حیدریقصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلان‌غربمستقل
8علی رضاییکنگاور، صحنه و هرسیناصولگرا

* کهگیلویه و بویراحمد:

ردیفنام و نام خانوادگیحوزه انتخابیهگرایش
1مهدی روشنفکربویراحمد و دنااصولگرا
2سیدمحمد موحدکهگیلویه و بهمنئیاصولگرا
3در انتخابات میان دوره‌ای انتخاب می‌شودگچساران و باشت-

* گلستان:

ردیفنام و نام خانوادگیحوزه انتخابیهگرایش
1رمضانعلی سنگدوینیگرگان و آق‌قلااصولگرا
2غلامرضا منتظریگرگان و آق‌قلااصولگرا
3غلامعلی کوهساریرامیان و آزادشهرمستقل
4رحمت‌الله نوروزیعلی‌آباداصولگرا
5

عبدالجلال ایری 

کردکوی و ترکمن و بندر گز

اصولگرا
6امان قلیج شادمهرگنبدکاووسمستقل
7رضا آریان‌پورمینودشت و کلاله و مراوه تپهاصولگرا

* گیلان:

ردیفنام و نام خانوادگیحوزه انتخابیه

گرایش

1جبار کوچکی‌نژادرشتاصولگرا
2سیدعلی آقازاده دافساریرشتاصولگرا
3محمدرضا احمدیرشتاصولگرا
4غلامرضا مرحباآستارامستقل
5در انتخابات میان دوره‌ای انتخاب می‌شودآستانه اشرفیه-
6احمد دنیامالیبندر انزلیاصلاح‌طلب
7مهرداد گودرزوند چگینیرودبارمستقل
8محمد صفری‌ملکیانرودسر و املشاصولگرا
9کاظم دلخوشصومعه‌سرامستقل
10حسن محمدیاریتالش، رضوان‌شهر و ماسالاصولگرا
11خلیل بهروزی فردفومن و شفتاصولگرا
12رسول فرخیلاهیجان و سیاهکلمستقل
13پرویز محمدنژاد قاضی محلهلنگرودمستقل

* لرستان:

ردیفنام و نام خانوادگیحوزه انتخابیهگرایش
1مرتضی محمودوندخرم‌آباد و دورهاصولگرا
2مهرداد ویس‌کرمیخرم‌آباد و دورهمستقل
3محمد خدابخشیالیگودرزاصولگرا
4

عباس گودرزی بروجردی

بروجرداصولگرا
5فاطمه مقصودیبروجردمستقل
6سید حمیدرضا کاظمیپلدختراصولگرا
7یحیی ابراهیمیسلسله و دلفاناصلاح‌طلب
8حسین گودرزیدرود و ازنااصلاح‌طلب
9محمدرضا مبلغیکوهدشت و رومشکانمستقل

* مازندران:

ردیفنام و نام خانوادگیحوزه انتخابیه

گرایش

1منصورعلی زارعیساری و میاندوروداصولگرا
2علی بابایی کارنامیساری و میاندوروداصولگرا
3علی کریمی فیروزجاییبابلاصولگرا
4مهدی سعادتیبابلاصولگرا
5کیوان مرادیان کوچک‌سراییقائمشهر،‌ سوادکوه،‌ جویباراصولگرا
6کمال علی‌پور خنکداریقائمشهر،‌ سوادکوه،‌ جویباراصولگرا
7رضا حاجی‌پورآملاصولگرا
8غلامرضا شریعتیهشهر و گلوگاه و نکااصولگرا
9سید سمش‌الدین حسینیتنکابن، رامسر و عباس‌آباداصولگرا
10

محمدعلی محسنی بندپی

نوشهر، چالوس و کلاردشتاصلاح‌طلب
11

ولی‌الله فرزانه

نور و محمودآباد

مستقل
12اصغر باقرزاده

بابلسر و فریدونکنار

اصولگرا

* مرکزی:

ردیفنام و نام خانوادگیحوزه انتخابیه

گرایش

1علی‌اکبر کریمیاراک و کمیجان و خنداناصولگرا
2محمدحسن آصفریاراک و کمیجان و خنداناصولگرا
3در انتخابات میان دوره‌ای انتخاب می‌شودتفرش، آشتیان و فراهان-
4علیرضا نظریخمیناصولگرا
5محمد سبزیساوه و زرندیهاصولگرا
6محمود احمدی بیغششازنداصولگرا
7علیرضا سلیمیمحلات و دلیجاناصولگرا

* هرمزگان:

ردیفنام و نام خانوادگیحوزه انتخابیهگرایش
1احمد مرادیبندرعباس، قشم و ابوموسیمستقل
2محمد آشوریبندرعباس، قشم و ابوموسیاصولگرا
3منصور آرامیبندرعباس، قشم و ابوموسیمستقل
4احمد جباریبندرلنگه، بستک و پارسیاناصولگرا
5حسین رئیسیمیناب و رودان و جاسک و سیربک و بشاگرداصولگرا

*همدان:

ردیفنام و نام خانوادگیحوزه انتخابیه

گرایش

1حمیدرضا حاجی باباییهمدان و فامنیناصولگرا
2احمد حسین فلاحیهمدان و فامنیناصولگرا
3کیومرث سرمدیاسدآباداصولگرا
4در انتخابات میان دوره‌ای انتخاب می‌شودکبودرآهنگ و بهار-
5محمدمهدی مفتحتویسرکاناصولگرا
6حسن لطفیرزن و درگزیناصلاح‌طلب
7احد آزادی‌خواهملایراصولگرا
8هادی بیگی‌نژاد ملایراصولگرا
9علیرضا شهبازینهاوندمستقل

* یزد:

ردیفنام و نام خانوادگیحوزه انتخابیهگرایش
1صالح جوکاریزد و صدوقاصولگرا
2محمدرضا دشتی اردکانیاردکانمستقل
3

محمدرضا صباغیان بافقی

مهریز، ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتماصولگرا
4سیدجلیل میرمحمد میبدیتفت و میبداصولگرا

* اقلیت‌های مذهبی:

ردیفنام و نام خانوادگیحوزه انتخابیه
1

روبرت بگلریان

مسیحیان ارمنی جنوب ایران
2آرن شاهوردیانمسیحیان ارمنی شمال ایران
3اسفندیار اختیاریزرتشتیان
4همایون سامه یح نجف آبادیکلیمیان
5شارلی انویه تکیهمسیحیان آشوری و کلدانی

انتهای پیام/

واژه های کاربردی مرتبط
واژه های کاربردی مرتبط
پربیننده‌ترین اخبار سیاسی
اخبار روز سیاسی
مهمترین اخبار
کارگزاری فارابی
Hamrah avval
رتزی
بیمه ملت
triboon
فولاد
بلیط هواپیما