همدان قهرمان مسابقات دو و میدانی استعدادهای برتر کشور شد


همدان قهرمان مسابقات دو و میدانی استعدادهای برتر کشور شد

تیم دو و میدانی همدان با کسب ۱۰ مدال رنگارنگ قهرمان مسابقات دو و میدانی استعدادهای برتر کشور شد.

 دبیر هیئت دو و میدانی استان همدان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان با بیان اینکه تیم همدان در مسابقات المپیاد استعدادهای برتر کشور به مقام قهرمانی دست یافت اظهار داشت: تیم‌های گلستان و بوشهر به ترتیب به مقام‌های دوم و سوم این مسابقات دست‌یافتند.

سید اصغر ذوقی احسن افزود: مسابقات دو و میدانی المپیاد استعدادهای برتر، گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، و سردار شهید علیرضا شمسی‌پور، شهید شاخص ورزش و جوانان کشور، به میزبانی شهرکرد برگزار شده بود و امروز به کار خود پایان داد. 

دبیر هیئت دو و میدانی استان همدان با اشاره به این که تیم همدان با کسب 84 امتیاز بهترین عملکرد را در بین سایر استان‌ها داشت گفت: دوومیدانی‌کاران همدانی در این مسابقات 10 مدال رنگارنگ شامل 4 طلا، 5 نقره و یک برنز کسب کردند. 

وی با اشاره به اسامی مدال‌آوران همدانی در این مسابقات تصریح کرد: یاسین گل‌محمدی که بی شک ستاره این مسابقات بود در 110 متر با مانع با رکورد خوب 14:60 و در 400 متر با مانع با رکورد 55:90 موفق به کسب 2 نشان طلای خوشرنگ برای استان شد.

ذوقی احسن افزود: امیرحسین خداکرمی که در روز نخست این رقابت‌ها در ماده 2 هزار متر بامانع با رکورد 6 دقیقه و 48 ثانیه نایب قهرمان شده بود و چراغ اول را برای تیم همدان روشن کرد، در روز دوم هم نشان طلای 3 هزار متر را با رکورد 10 دقیقه و 15 ثانیه به خود اختصاص داد.

دبیر هیئت دوومیدانی استان همدان اظهار داشت: در 3 کیلومتر پیاده‌روی امیرمحمد عرفانی با رکورد 15 دقیقه و 41 ثانیه و ابوالفضل شکری با رکورد 15 دقیقه و 49 ثانیه، نشان های طلا و نقره را کسب کردند.

ذوقی تصریح کرد: همچنین محمدیاسین رستمی فتوح در 200 متر با رکورد 23:40 بر سکوی نایب قهرمانی ایستاد و در 400 متر با رکورد 54:90 ششم شد.

وی عنوان کرد:در پنجگانه هم ابوالفضل سلطانی و ابوالفضل صفری، 2 استعداد جدید دوومیدانی استان از شهرستان کبودراهنگ با امتیازهای خوب 2532 و 2403 به ترتیب موفق به کسب عناوین نایب قهرمانی و پنجم این رقابت ها شدند.

ذوقی گفت: در هزار و 500 متر هم امیرمحمد رستمی امین که یکی از پدیده های این مسابقات بود ، با رکورد 4 دقیقه و 43 ثانیه نشان نقره را کسب کرد وتیم رله امدادی استان هم با ترکیب ابوالفضل سلطانی ، امیرمحمد رستمی امین ، محمدیاسین رستمی فتوح و یاسین گل محمدی با رکورد 2 دقیقه و 8 ثانیه موفق به کسب نشان برنز شد.

انتهای پیام/ن

تبلیغات
کتاب تسنیم - جنگ شناختی
پربیننده‌ترین اخبار استانها
اخبار روز استانها
مهمترین اخبار
فلای تو دی
همراه اول
رازی
بانی مد
میهن
طبیعت
بیمه ملت
الی گشت
opark
triboon
بلیط هواپیما
بانک کارآفرین